martinex 1. frézovanie spodného uhla
martinex 2. frézovanie vrchného uhla
martinex 3. frézovanie dosadacieho uhla

VÝHODY

efektívne nástroje na frézovanie ventilových sediel tri postupové frézy na spodný, vrchný a dosadací uhol možnosť posúvania dosadacej plochy jednoduché a presné opracovávanie, bez námahy rezné segmenty zo spekaných karbidov wolfrámu na všetky uhly ventilových sediel presné stredenie aj v opotrebovanom vodítku aj na extrémne tvrdé sedlá zabrusovanie nie je potrebné
martinex

POSTUP FRÉZOVANIA VENTILOVÝCH SEDIEL

Sada Gizmatic 3 obsahuje samostrediaci upínací prípravok, obojstrannú frézovaciu hlavicu Neway 30 °/45° a príslušenstvo .

POZÍCIA 2

Očistený ventil zasuňte do nástroja v prípravku, palcom ruky ho zatlačte do frézy, ostatnými prstami pravej ruky pridržte objímku a páku frézy. Celý tento komplet vložte do zámočníckeho zveráka tak, aby čeluste za- padli do osadenia na hliníkových upínacích segmentoch prizmy upínania drieku ventila. Driek ventila musí byt stredený v prizme a vôlu medzi tanierom ventila a frézou odstránite prítlakom na tanier ventila.

Samotné frézovanie robíte otáčaním frézy (len do prava) v smere šípky. Keď ukončíte pohyb frézy, páčkou objímky nastavte hrúbku triesky (posuv ventila do objímky) a pootočte niekoľkokrát frézou.

NOŽE FRÉZY CHRÁNTE PRED NÁRAZMI!
NOŽE MUSIA BYT ZASUNUTÉ DO RYBINY ŠIKMÝM ČELOM HORE (ZNAK NEWAY)!

VÝHODY

efektívne nástroje na frézovanie ventilových sediel
tri postupové frézy na spodný, vrchný a dosadací uhol
možnosť posúvania dosadacej plochy
jednoduché a presné opracovávanie, bez námahy
rezné segmenty zo spekaných karbidov wolfrámu
na všetky uhly ventilových sediel
presné stredenie aj v opotrebovanom
martinex martinex

martinex

Výhradný distribútor:
MARTINEX, spol. s.r.o.,
Priemyselná 2,
949 01 NITRA,
tel./fax: 037 6511 555